PowerUp 3.0 chytrá papírová vlaštovka

1 499 Kč
Dostupnost
DOČASNĚ NEDOSTUPNÝ
Značka
Kód výrobce
POW PU-500-004
vrácení zboží
60 dní na vrácení zboží

PowerUp 3.0 chytrá papírová vlaštovka

PowerUp 3.0 promění obyčejnou papírovou vlaštovku v rychlý motorizovaný letoun, který ovládáte dálkově jen pomocí chytrého telefonu. S tím tento chytrý modul komunikuje přes Bluetooth Smart s dosahem až 55 metrů. Ačkoliv je PowerUp 3.0 pochopitelně velice lehký a na pohled působí křehce, karbonové tělo mu umožňuje ustát bezpočet nouzových přistání.

PowerUp 3.0 nenásilně propojuje klasické skládání vlaštovek s fyzikou a umění s vědou. Na rozdíl od hotových RC modelů získáváte s PowerUp 3.0 šanci stát se designérem vlastního letadla. Vymýšlejte své vlastní tvary vlaštovek, pilujte aerodynamiku a pokořte gravitaci jako skutečný aviatik.

Chytré a lehké letadlo pro každého. PowerUp 3.0 nabízí skvělou alternativu k velkým, těžkým a neskladným RC modelům helikoptér a letadel. Samotný chytrý modul je drobný a snadno přenosný, přestože kromě motoru obsahuje i akumulátor. Kryt chytrého modulu je vyroben z uhlíkových vláken, je tedy dost odolný a není třeba se obávat prvotních pilotních neúspěchů. Na vlaštovku se modul nasazuje pomocí svorek. Modul je hřídelí spojen s vrtulí a kormidlem, které letoun pohání a řídí.

Složíte, připojíte a letíte! PowerUp 3.0 rozvíjí kreativitu, protože je opravdu jen na vás, co zkusíte poslat do vzduchu. K tomu přidává i trochu fyziky a vědy – neexistuje asi snažší způsob, jak si v praxi osahat principy létání.

V balení naleznete 4 archy voděodolného papíru s předtištěnými schématy vlaštovek, stačí vám ale i obyčejný papír formátu A4 s gramáží 80 až 100. Pro začátek zkuste předpřipravené vzory – např. invader. Po čase experimentujte s pokročilejšími vzory, formáty a materiály a nakonec tvořte vlastní stíhačky a bombardéry!

PowerUp 3.0 nainstalujete na hotovou vlaštovku a spárujete s chytrým telefonem, popřípadě tabletem, se systémem iOS nebo Android. Podmínkou je pouze podpora Bluetooth Smart (4.0) a nainstalovaná aplikace PowerUp 3.0.

Létat se doporučuje pouze venku, na dostatečně velkém a přehledném terénu s minimem lidí, psů, stromů či sloupů. A také bez deště a silného větru. Ale pak už jen stačí naplánovat trasu, stoupnout si proti větru a s plynem na cca 70 % poslat vlaštovku do vzduchu.

Řízení již přebírá autopilot a tím je aplikace ve vašem telefonu.

Aplikace PowerUp 3.0 simuluje pohled z kokpitu včetně umělého horizontu a páky plynu. Zobrazuje údaje o počasí, úroveň signálu Bluetooth a zbývající kapacitu akumulátoru v chytrém modulu. Umožňuje naprosto intuitivní ovládání letadla jedinou rukou. Výšku letadlo nabírá nebo ztrácí s úrovní plynu, kterou nastavíte pouhým posunem palce po displeji, na což okamžitě zareaguje hnací vrtulka. Stejně tak směr se změní naklonem telefonu vlevo či vpravo, který pro změnu zkopíruje kormidlo. A aby nedocházelo k prudkým výkyvům v letu, mohou být uživatelské příkazy průběžně korigovány volitelnou technologií FlightAssist™. Ovládání lze z dotykového přepnout na pohybové, kdy pohybujete celým telefonem a paží. Třešničkou na dortu jsou hlasové pokyny z centra letového provozu…

Dobíjení a LED indikace
Dobíjení modulu nezabere ani 30 minut, ale umožní 10 minut létání. Modul se dobíjí pomocí micro USB kabelu, který lze připojit ke klasické telefonní nabíječce, power bance nebo počítači. Chytrý modul je také opatřen LED diodou, která indikuje různé situace. Pomalé blikání znamená vyhledávání Bluetooth spojení, rychlé blikání značí nabíjení nebo update firmwaru (při prvním použití) a dvojité problikávání znamená stabilní Bluetooth spojení.

Vlastnosti:

 • Chytrý modul s motorem a dálkovým ovládáním pomocí chytrého telefonu.
 • Vytvoří RC model z papírových vlaštovek různých tvarů.
 • Tělo modulu z karbonových vláken, nylonu a gumy pro vyšší odolnost.
 • Chytrá vrtulka a kormidlo.
 • Rychlost: 5 až 8 m/s v závislosti na modelu a materiálu vlaštovky a okolních podmínkách.
 • Aplikace zdarma pro zařízení s iOS (od verze 7.1, iPhone 4S) a Android (od verze 4.3).
 • Komunikace přes Bluetooth 4.0 Smart.
 • Dosah ovládání až 50 metrů.
 • Technologie FlightAssist™.
 • Dotykové a pohybové ovládání.
 • Integrovaný lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 75 mAh.

Balení obsahuje:

 • Chytrý modul PowerUp 3.0
 • napájecí micro USB kabel
 • náhradní kormidlo a vrtulku
 • 2 ks archu se schématem Invader (pro začínající piloty)
 • 2 ks archu se schématem Nakamura (pro pokročilejší piloty)
 • rychlý návod k použití

Věk: 14+
Celková doba letu na 1 dobití: 10 minut
Doba plného dobití: 25 až 30 minut
Rozměry: 200 x 18 x 38 mm
Hmotnost: 9 g
Rozměry balení: 23 x 15 x 5 cm

 

záruka 2 roky
Věk od 14 let
Pro koho Kluky a holky

Dotaz k produktu