Malý projekt, který dělá velké věci - Planeta našim dětem🌍

07.05.2021

Je začátek května a díky spolku Planeta našim dětem, který vznikl v roce 2019 pod taktovkou Báry Jankové, se Maxíkovy hračky budou dostávat zákazníkům v recyklovaných obalových materiálech. Sbírka obalových materiálů pro Maxíkovy hračky probíhá ve školkách MŠ Strančice a MŠ Velké Popovice, školkám děkujeme za poskytnutí prostorů. :) 

 

 

Obalové materiály pro nás jsou velmi důležité. Nikdo přece nechce, aby hračky v podobě narozeninových a vánočních dárků došly jakkoliv poničené. Ale množství obalového materiálu, které spotřebujeme, je natolik enormní, že nás projekt Planeta našim dětem hned nadchnul a jsme rádi, že patříme nově mezi zodpovědné e-shopy, kterým není lhostejné, jak se s výplňovým a obalovým materiálem hospodaří.

 

 

Jak to funguje?

Projekt zatím funguje jen v několika obcích zejména v okrese Praha východ, ale už teď ho využívá bezmála 15 internetových obchodů.

V okolí rodinných center a školských zařízení jsou rozmístěny krásně barevné popelnice označené samolepkou Planeta našim dětem, do kterých patří čisté obalové materiály jako bublinkové folie, bublinové kapsy, výplň ala mirelon, papírová výplň zabalené v igelitových sáčcích a složené krabice. Je možné větší množství dávat i do rozložené krabice, ale dochází tak k rychlejšímu naplnění a častějším svozů. Proto preferujeme rozložené krabice a výplně v igelitu. Z každé popelnice je zajištěn včasný svoz do partnerských e-shopů v okolí, které obalový materiál znovu využijí. Je to jednoduché, funkční a pro udržitelnost planety téměř nezbytné.

 

 

Environmentální výchova dětí je další přidanou hodnotou tohoto povedeného projektu. Děti si popelnice na sběr obalového materiálu nejen samy vyzdobí, ale učí se s odpadem zacházet a samy jsou významnými sběrači obalových materiálů, které do kontejnerů odnášejí.

Do projektu může přispět každý nejen účastí ve sbírce, která právě probíhá, ale i sběrem a recyklací obalových materiálů.

Třídit odpad do barevných kontejnerů na tříděný odpad je fajn, ale dát obalovým materiálům šanci na opakované použití v „misi“, pro kterou byly vyrobeny, je ještě lepší.

Pokud nemáte popelnici na sběr obalového materiálu v okolí, nezoufejte a sledujte stránky Planeta našim dětem. O projekt je velký zájem a třeba se kontejner objeví brzy i ve vaší obci.

Malý projekt, který dělá velké věci - Planeta našim dětem