Albi Kvído: Hry, které baví i rozvíjejí

30.11.2018

 

Nápaditý koncept Kvído od Albi je typický tím, že jeho hry vznikají ve spolupráci s dětskými logopedy, psychology a speciálními pedagogy. Děti si tak při hraní často vůbec neuvědomí, že se vlastně učí finanční gramotnost, češtinu, matematiku, trénují paměť, logické myšlení, sociální interakce a další podstatné dovednosti.

 

 

Finanční gramotnost

Snad každý rodič si zažije uplakanou scénu v hračkářství nebo v potravinách. Jak dětem vysvětlit, že jim nemůžete koupit všechno, i když byste třeba chtěli? Odpovědi na spoustu otázek přináší desková hra Obchod. Kromě povědomí o hospodaření s rodinným rozpočtem a trénování matematiky přinese dětem i spoustu zábavy.

 

 

 

Komunikační schopnosti

Každý den bychom si měli najít chvilku, abychom si se svými dětmi povídali. Je to důležité nejen pro jejich sociální život, ale může to velmi usnadnit i ten náš. Povídáním totiž vzniká pouto, které vydrží i v náročné pubertě. Inspiraci lze čerpat třeba v Povídačkách na cesty.

 

 

 

Školní povinnosti

Domácí úkoly se dříve nebo později stanou otravnými, zvlášť když je kvůli nim potřeba přerušit hraní. Zkuste příště děti plynule přesunout třeba ke hře Rychlá čísla. Matematiku si v ní zábavnou formou natrénují a psaní úkolů pak bude mnohem snazší a rychlejší.

 

 

Albi Kvído Obchod

 

Albi Kvído: Hry, které baví i rozvíjejí

Související produkty

akce
Skladem U Vás již 22.4.
349 Kč -5%
329 Kč