60 dnů na vrácení zboží? U Maxíka samozřejmost

09.10.2016

Pokud nakupujete online častěji, asi se vám někdy stalo, že zboží, které jste v krabici objevili, nebylo úplně podle vašich představ. To není nic neobvyklého, protože jste zboží prostě nezažili. Z fotografií a obrázků na webu, i když jsou kvalitní a zobrazují produkt z různých úhlů, nemusíte správně odhadnout například strukturu materiálu, jeho pevnost a další vlastnosti. Navíc každý monitor zobrazuje trochu odlišně barevné odstíny.

V kvalitním e-shopu by dnes neměl být problém nevyhovující zboží vrátit zpět, u většiny však musíte odstoupení od kupní smlouvy stihnout do 14 dnů. Za normálních okolností by tato lhůta mohla být dostačující, ale nám u Maxíka se to zdálo přece jen málo.
Nyní už nemusíte s rozhodnutím pospíchat, protože Maxík vám dopřeje celých 60 dní na vrácení zboží namísto tradičních 14ti. Na rozmyšlenou tak máte spoustu času a případné vrácení vánočních dárků stíháte s přehledem. Už se vám tak nestane, že doma zůstane ležet hračka, kterou jste koupili, ale děti mezitím změnily svá přání.

 

Připomínáme, že zboží, které vracíte, by mělo mít původní a nepoškozený obal a nemělo by jevit známky používání. V opačném případě může být vracená částka snížena o naše náklady na znovuuvedení zboží do původního stavu. Veškeré informace o tom, jak odstoupit od kupní smlouvy a zboží vrátit, najdete ZDE.

 

60 dnů na vrácení zboží? U Maxíka samozřejmost